Marmaris'te En İyi 5 Meyhane

Marmaris Meyhaneleri

Yayınlama Tarihi: 27/02/2020 – Perşembe

İnsanı sohbet ederken bir yandan mırıldanmaya teşvik eden müzik, masada çeşit çeşit lezzetli mezeler ile bir kadeh şarap ya da rakı… Eğer masanızda sohbetini sevdiğiniz insanlar da varsa, meyhane zevkiniz tamamlanmış demektir. Şimdilerde yeni nesil meyhaneler açılmaya başlasa da eski kültürün en iyileri her zaman hayatımızda olacaktır.

1. Go'Ya Yeni Nesil Meyhane

Go'Ya Yeni Nesil Meyhane

Marmaris Marinada bulunan Goya Yeni Nesil Meyhane servisine öğle saatlerinde başlıyor. Goya Marmaris Meyhaneleri arasında menüsü ile en dikkat çekenlerden biri. Geleneksel lezzetleri yeniden yorumladıkları balık ve etin ağırlıklı olduğu bir menüleri var. Kendine has bir tarzı olan meyhaneye ulaşmak için Marmaris Kalesinin sokaklarını ya da Marinayı kullanmalısınız. Küçük bir bahçe içerisinde yer alan meyhanenin her tarafı ışıklarla donatılmış. Atmosferi ışıklarla, mezelerle ve yaptıkları canlı müziklerle muhteşem. Yılın dört mevsimi hizmet veren meyhaneye yaz aylarında rezervasyon yaptırmalı ya da erkenden gitmeli.

İletişim: 0538 655 28 29

Adres: https://goo.gl/maps/iGFqV9JCFrddK2Q79

2. Kalimera Rum Meyhanesi

Kalimera Rum Meyhanesi

Çok tatlı bir çiftin hayalleri olan ve bir hayalin ne kadar şirin olabileceğini gösteren küçük, denize karşı marina içerisinde bir meyhane. Arkada fon müzikleri, lezzetli mezeler, ana yemek için deniz ürünleri. 2016 yılında açılan bu meyhaneye yaz aylarında rezervasyon yaptırılmalı. 10-12 masası bulunan meyhanede yer bulmak bir zorlu oluyor. Mavi ve beyaz bir dekorasyona sahip olan meyhane, deniz kabukları ve balık ağları ile renklendirilmiş şekilde misafirlerini ağırlıyor. Kalimera salaş ruhuyla sizi mutlu edecektir.

İletişim: 0532 322 14 01

Adres: https://g.page/KalimeraRumMeyhanesi

3. Girit Meyhanesi

Girit Meyhanesi

Marmaris kalesi sokaklarında bulunan küçük bir o kadar şirin bir yer. Bu meyhanenin en önemli özelliği sahibi Gökhan Bey’in gelenleri misafir olarak kabul etmesi. Meyhaneye gitmek için önceden rezervasyon yaptırmanız ya da bir tanıdık vasıtası ile gitmeniz gerekiyor aksi durumda yer bulmanız oldukça zor. Giritli olan Gökhan Bey bütün mezeleri kendisi hazırlıyor ve oldukça lezzetli sunumları var. 5-6 masası olan meyhanede Gökhan Bey bazen solist bazen garson bazen ahçı oluyor. Yaz aylarında akşam 18:00 – 19:00 gibi meyhane misafirlerini ağırlamaya başlıyor.

İletişim: 0532 244 78 80

Adres: https://goo.gl/maps/ZvzU5mJicXGFbuEJ8

4. Balıkçıl Balık Meyhanesi

Balıkçıl Balık Meyhanesi

Marmaris Marinasının ve çarşısının bir arka sokağında bulunan Balıkçıl Balık Meyhanesi isminden de anlaşılacağı gibi deniz ürünlerinde ustalaşmış. Manzara konusunda biraz fakir kalsa da dekorasyonu ile sizleri mest edebilecek seviyede. Deniz mavisinin ve beyaz rengin hakim olduğu meyhanede dekorasyon için balık ağları, deniz kabukları kullanılmış. Sıcak bir atmosferi olan meyhane misafirlerine salaş bir ortam sunuyor. Akşam saatlerinde günün balıkları ile başlayan servislerini akşam geç saatlerine kadar devam ettiriyorlar. Kendilerine has sunumlarıyla yemeklerini en güzel şekilde servis edip, misafirlerine keyifle sohbet edecekleri zamanlar yaratıyorlar.

İletişim: 0252 412 03 02

Adres: https://goo.gl/maps/uALKPiyiJDnPrbp47

5. Meze&Han (Kamyoncu)

Meze Han Kamyoncu

Marmaris’in Armutalan mevkinde kalan meyhane Marmaris’teki diğer meyhanelere nazaran daha farklı diyebiliriz. Bu meyhane eski polis olan Mehmet Bey’in hayali. Eşi ile birlikte işlettikleri meyhanenin bahçesinde kışın misafirler için her zaman ateş yakılıyor. Mezeleri Yeliz Hanım hazırlıyor ve kendisi bir Boşnak göçmeni. Türk mezelerinin yanında Boşnak mezeleri mevcut. İsminin kamyoncu olmasının sebebi ise Mehmet Bey’in eski mesleğinde kalma bir tanınma şekli. Akşam saatlerinde misafirlerini ağırlamaya başlayan Meze & Han’ın menüsü et ağırlıklı. Kalabalık gruplar için rezervasyon şart lakin çat kapı giderseniz size çok zor durumda değillerse geri çevirmeyeceklerdir.

İletişim: 0505 826 16 86

Adres: https://goo.gl/maps/xHFcnhyJqcgLgqedA

Yorum Yazın