Marmaris Günübirlik Turlar

Marmaris günübirlik turlar açısından oldukça geniş seçeneklere sahip, aynı zamanda da Türkiye içerisindeki en uygun fiyatlara sahip tatil beldelerinden biri. Yaklaşık  olarak 20’den fazla günübirlik tur olan Marmaris’te en erken başlayan tur saati 06:30’dur. Tekne turları, safari turları, su sporları, adrenalin turları ve kültür turları olarak çeşitlendirilebilir.  

Marmaris Jip Safari

Marmaris Jip Safari

Fiyat:₺100

Her Gün
10:00 – 17:00
4×4 Araçlar

(1 Yorum)
Marmaris Dalış Turu

Marmaris Dalış Turu

Fiyat:₺200

Her Gün
10:00 – 17:00
2 Dalış

(5 Yorum)
Marmaris Tekne Turu

Marmaris Tekne Turu

Fiyat:₺100

Her Gün
10:00 – 17:00
Her Şey Dahil

(1 Yorum)

Marmaris

Türkiye’nin incisi olarak adlandırılan Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunan Marmaris son yılların en gözde tatil merkezlerinden biri oldu. Bir liman kenti olan Marmaris uzun sahil şeridi, doğal güzellikleri, bakir koyları, eşsiz plajları, antik kentleri, çam ormanlarıyla kaplı tepeleri ve yat marinalarıyla yer yıl yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Denizi, muhteşem koyları, alışveriş imkanları, ala carte restauranları, günübirlik turları, konaklama imkanları, su ve doğa sporları, merkezi konumda bulunan marinalarıyla Avrupa’nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olma yolunda ve aynı zamanda Ege kıyılarınında en büyük tatil beldesi konumdadır. Marmaris tatiliniz sırasında pek çok aktiviteyi yapabilirsiniz. Bunun sebebi Türkiye içerisinde bu kadar günlük tura sahip nadir tatil beldelerinden biri olmasıdır. Tekne turları, su sporları, safari turları, adrenalin turları bunlardan bazıları olabilir. Marmaris çok küçük bir tatil beldesi gibi gözükse de yakın çevresinde bulunan ünlü köyleri, koyları, limanları sebebiyle keşif yapmak için oldukça büyük olacak.

Daha Fazla Oku

Marmaris’te Neler Yapılabilir?

Marmaris’te aynı gün içerisinde birçok aktiviteyi yapabilirsiniz. Sabah saatlerinde günlük tekne turlarına katılabilir, akşam marinayı gezebilir, gecenin ilerleyen saatlerinde barlar sokağında eğlencenize devam edebilirsiniz. Marmaris’te günlük tekne turları genel olarak saat 09:30’da başlar en geç saat 19:00 sularında sona erer. Su sporları ya da safari turları da tercih edebileceğiniz adrenalin turlarından biri olabilir. Ayrıca adrenalin seviyorsanız eğer yakın çevrede bulunan Fethiye’de yamaç paraşütü içinde Marmaris’ten tur düzenlenmekte. Tüm gününüzü elinizden alsa da bu adrenalin bir defa yaşayabileceğiniz ve tatilinizi çok güzel fotoğraf kareleri ile sonlandırabileceğiniz bir deneyim olabilir.

Marmaris Günübirlik Turlar Nelerdir?

Marmaris günübirlik turlar açısından oldukça geniş seçeneklere sahip, aynı zamanda da Türkiye içerisindeki en uygun fiyatlara sahip tatil beldelerinden biri. Yaklaşık olarak 20’den fazla günübirlik tur olan Marmaris’te en erken başlayan tur saati 06:30’dur. Tekne turları, safari turları, su sporları, adrenalin turları ve kültür turları olarak çeşitlendirilebilir.

Marmaris Tekne Turu

Sabah saat 10:00’da başlayan tekne turu akşam saat 16:00 sularında sonlanmaktadır. Bir gün içerisinde 7 farklı koy rotası olan Marmaris Tekne Turunda 4 koyda yüzme molası, 3 farklı koyda ise yemek ve fotoğraf molası verilmektedir. Her şey dahil konsepti ile düzenlenen tekne turuna öğle yemeği, alkolsüz içecekler (kola, fanta, sprite, çay, kahve, su), otel gidiş-dönüş transferi dahildir. Marmaris Tekne Turu Rotaları; Cennet Adası, Balık Çiftliği, Yeşil Deniz, Fosforlu Mağara, Amos/Kumlubük, Yeşil Deniz, Akvaryum Koyu ve Turunç Adası’dır. Marmaris’i ziyaret eden yerli ve yabancı misafirler arasında en çok tercih edilen günübirlik turdur.

Dalyan Tekne Turu

Sabah saat 08:30’da başlayan Dalyan Tekne Turu en geç biten günübirlik turlardan biridir. Dalyan’a tekne ile ulaşmak için yaklaşık olarak 3 saatlik bir yol gitmek gerekiyor ve bu yol için 300 kişi kapasiteli büyük tekneler kullanılmakta. Gidiş esnasında bir tane yüzme molası bulunmakta. Kızıldeniz koyunda 30 dakikalık bir yüzme molası ve daha sonra Dalyan’a ulaşmak için yola devam ediliyor. Dalyan’a ulaştıktan sonra küçük tekne katlı 25 kişilik piyale teknelerle nehirden dünyaca ünlü Dalyan İztuzu Plajına ulaşılmakta. Diğer Rotalar ise; Çamur Banyosu, Termal Havuz, Kral Mezarlıkları olacaktır. Öğle yemeği, otel transferi ve giriş ücretleri fiyatın içerisine dahil olarak düzenlenmektedir.

Hisarönü Tekne Turu

Kısa bir kara yolculuğundan sonra Kızkumu yakınlarındaki limandan kalkan Hisarönü Tekne Turu Rotaları; Selimiye Altınkum, Kamelya Adası, Dişlice Adası, Tavşan Adası ve Kızkumu’dur. . Herşey dahil konsepti ile düzenlenen tekne turuna öğle yemeği, alkolsüz içecekler (kola, fanta, sprite, çay, kahve, su), otel gidiş-dönüş transferi fiyatın içerisine dahildir. 2 katlı teknelerle düzenlenen Hisarönü Tekne Turu Mayıs ayının ilk haftası başlar ve sezon içerisinde hergün düzenlenmektedir.

Dalyan & Köyceğiz Tekne Turu

Dalyan Tekne turunda farkı 1 saatlik bir kara yoculuğundan sonra Köyceğiz gölünden iki katlı teknelerle Dalyan İztuzu plajına ulaşmaktır. Dalyan Tekne Turu ile aynı rotaları kullanan Dalyan & Köyceğiz Tekne turunda Köyceğiz Gölünü görmenin yanı sıra göl çevresinden dolaşarak plaja ulaşıyorsunuz. Uzun deniz yolculuklarından hoşlanmıyorsanız tercih edebileceğiniz bir turdur.

Sedir Adası Turu

Sabah saat 09:30’da otel transferi ile başlayan günübirlik tekne turunda ilk olarak 45 dakikalık bir kara yolculuğu olmaktadır. Daha sonra 2 katlı teknelerle İlk olarak Sedir Adası (Kleopatra Adası) ve daha sonra Lacivert Koyu ziyaret edilmektedir. Öğle yemeği, otel transferi ve Türkçe rehberlik hizmeti dahil olacak şekilde düzenlenen Sedir Adası Turunda ada devlet tarafından koruma altına alındığı için giriş ücreti alınmaktadır. Müze kartınız ya da Maximum kartınız var ise adayı ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca adada Roma Dönemine ait kalıntılara rastlamakta mümkün.

Korsan Tekne Turu

Marmaris Tekne Turu ile aynı rotayı ve konsepti kullanan Korsan Tekne Turunun farkı Korsan teknesi gibi dizayn edilmiş olması, yüksek müzik, köpük partisi, daha kalabalık ve üç katlı bir konsept tekne ile turun düzenlenmesidir.

Marmaris Jeep Safari

Kızkumu, Orhaniye ve Turgut Şelalesini ziyaret eden Marmaris Jeep Safari Turunda 4×4 Range Rover araçlarla arazi yollarından safariyi tam olarak yaşayabilirsiniz. Öğle yemeği ve ören yeri giriş ücretleri dahil olarak düzenlenen Marmaris Jeep Safari Nisan Ayının ilk haftasından itibaren sezon boyunca her gün düzenlenmektedir.

Marmaris At Safari

Gün içerisinde 10:00, 12:00, 14:00 ve 16:00 seansları bulunan Marmaris At Safari Turu toplamda 3 saatlik bir turdur. Fiyatın içerisine otel transferi, eğitim dahildir.

Marmaris Atv Safari

Gün içerisinde 4 seansı bulunan Atv Safari Turu için 13 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Marmaris’in yarım saatlik uzaklığında bulunan özel olarak belirlenmiş parkurda kullandığınız Atvler için ehliyetiniz ya da tecrübeli olmanıza gerek yok.

Marmaris Buggy Safari

Atv Safari ile aynı parkuru kullandığınız Buggy’nin Atv’den farkı iki kişi olarak kullanabilmeniz. İlkel araçlara benzeyen Buggyler ile heyecanınızı iki kişi yaşayabilirsiniz.

Marmaris’te Gezilecek Yerler Nereleridir?

Marmaris gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Yakın çevrede bulunan Selimiye, Bozburun, Söğüt köyleri gezmek için ilk tercihiniz olabilir. Bu köyler ufak, şirin ve hala bakirliklerini koruyan köylerdir. Ayrıca Bodrum’a 3 saat uzaklıkta, Fethiye’ye 1 buçuk saat uzaklıktadır. Günübirlik olarak bu tatil beldelerini de ziyaret edebilirsiniz. Muğla Büyük Şehir olduktan sonra otobüs seferleri sıklaşmış durumda. 100’den fazla koyu bulunan Marmaris’in koylarını gezmek içinde tekne turlarını tercih etmek daha uygun fiyatlı olabilir. 5 farklı tekne turu ile Marmaris’in yaklaşık olarak 20 farklı koyunu keşfedebilirsiniz.